Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Wycieczka do kina klas 0-III

W dniu 10 marca klasy 0-III uczestniczyły w wycieczce do CKF "Stylowy" w Zamościu. Dla wielu uczestników tej wycieczki była to pierwsza wizyta w prawdziwym kinie.

Dzieci od dawna już czekały na wyjazd do kina. Rozpoczął się on zaraz po pierwszych dwóch godzinach lekcyjnych. Maluchy zachowywały się wzorowo i nawet panie opiekunki: Iwona Jabłońska i Teresa Świst, nie musiały upominać uczestników i ustawiać w pary. Dzieci ochoczo zajęły miejsca w autokarze i odjechały do Zamościa. Droga minęła błyskawicznie. Na miejscu, w kinie, zgromadziły się już licznie przybyłe grupy z innych szkół. Wszyscy przed seansem zaopatrzyli się w popcorn i napoje. Po zakupach przekąsek grupa zajęła wyznaczone miejsca w sali kinowej. Film "Super Futrzak" bardzo się podobał, wywołując głośne reakcje młodej publiczności. To była świetna, dwugodzinna zabawa.

Po zakończonym seansie grupa udała się do restauracji McDonald's, aby każdy uczestnik wycieczki mógł zaspokoić południowy głód. Największą popularnością cieszyły się zestawy jedzenia podawane wraz z zabawką. Dzieci wyszły z lokalu zadowolone i uśmiechnięte, a ich pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Podobne wyjazdy mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe i zapadają w pamieć na długi czas.

Autor: Iwona Jabłońska