XIII Konkurs Recytatorski

Za nami XIII edycja Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Wójta Gminy Rudnik. "Kwiaty w Poezji i prozie" były w tym roku tematem przewodnim konkursu, w którym brały udział szkoły podstawowe z: Chłaniowa, Rudnika i Płonki. Konkurs odbył się 24 kwietnia a finalistów wyłoniły eliminacje szkolne.

Uczestnicy finału konkursowego recytowali wiersze w dwóch grupach wiekowych: klas I-III i IV-VII. Wierszami obowiązkowymi do przygotowania przez dzieciu były wiersze: Władysława Broniewskiego "Pierwiosnek" i Elżbiety Bieńko-Kornackiej "A gdyby tak...". Każdy z nich miał też możliwość wyboru jednego wiersza dowolnego. Konkurs odbywał się na sali gimnastycznej a występujacych przed komisją uczestników dopingowali licznie zgromadzeni widzowie.

Po przesłuchaniach, jury ustaliło werdykt, który wyłonił zwycięzców XIII Konkursu Recytatorskiego. Zostali nimi:

Klasy I-III.

1 miejsce: Maja Cimek - SP w Rudniku

2 miejsce: Sandra Brożek - SP w Chłaniowie

3 miejsce: Szymon Kozina - SP w Płonce

Klasy IV-VII.

1 miejsce: Patrycja Kowalczyk - SP w Płonce

2 miejsce: Daniel Zdybel - SP w Chłaniowie

3 miejsce: Sylwester Petla - SP w Rudniku

Prezentacje recytatorskie oceniało jury w składzie: Dorota Kiełbasa, Małgorzata Kot i Marta Petla.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Byliście wspaniali.