Jesienne projekty czytelnicze

Przez całą jesień w naszej szkole odbywało się szereg projektów czytelniczych, które miały na celu propagowanie czytelnictwa i kultury słowa. Za przeprowadzenie tych akcji odpowiedzialni byli wszyscy nauczyciele, ze wskazaniem na koordynatorów tych działań: panią Urszulę Kamieniecką i opiekuna biblioteki szkolnej, pana Tomasza Wypycha.

Najważniejsze działania w ramach akcji propagowania czytelnictwa to:

- Imieniny biblioteki szkolnej;

- Jesienne czytanie;

- Czytanie z Mikołajem.

Imieniny biblioteki miały zachęcić uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Okazała gazetka szkolna, jaką uczniowie mogli oglądać na przełomie października i listopada, podawała podstawowe informacje na temat biblioteki i jej zbiorów. Naturalną kontynuacją tej akcji było jesienne czytanie. Uczniowie, wraz z opiekunami świetlicy szkolnej, odbywali cykliczne sesje głośnego czytania popularnych lektur. Było przy tym sporo zabawy. W ramach tych zajęć wykonano cykl plac plastycznych, które następnie można było oglądać na wystawie w świetlicy szkolnej.

Ostatnia akcja w tym roku to: Czytanie z Mikołajem. Nawiązywała ona swoją oprawą do zbliżających się Mikołajków i Świąt Bożego Narodzenia.