Wizyta w szkole Planetarium Astroparku

W piątek, 24 kwietnia gościliśmy w szkole Planetarium, dzięki któremu mogliśmy przeżyć niezapomnianą lekcję astronomii.

Pokaz przygotowany przez Astropark obejrzało kilkudziesięciu uczniów i uczennic w dwóch grupach wiekowych. Mogli oni wysłuchać krótkiej prelekcji na temat kosmosu i astronomii oraz obejrzeć imponującą symulację wewnątrz olbrzymiego balonu, którego sklepienie służyło oglądającym program za nocny nieboskłon. Nie była to pierwsza wizyta planetarium w naszej szkole, stąd uczniowie starsi wiedzieli czego się spodziewać. Atrakcyjna forma przekazu i ciekawe treści zaważyły o sporej frekwencji wśród uczestników. Już teraz z niecierpliwością oczekujemy kolejnej wizyty załogi Astroparku.