Wieczorek integracyjny w Szkole Podstawowej w Żółkiewce

14 stycznia 2016 r. w  ramach rewizyty uczniowie klasy VI wraz ze swoją wychowawczynią p. Urszulą Kamieniecką udali się do Żółkiewki na wieczorek integracyjny przygotowany przez uczniów kl. VI "a" ze Szkoły Podstawowej w Żółkiewce, pod przewodnictwem p. Doroty Podgórskiej-Drozd.

Zabawa taneczna połączona była z warsztatami muzycznymi, których tematem przewodnim był folklor. Uczniowie rozmawiali o kulturze ludowej, wspólnie kolędowali, biorąc udział w zabawie „Jaka to kolęda?”. Wszyscy wykazali się dużą znajomością prezentowanych kolęd. Dyskoteka urozmaicona była nauką tańców integracyjnych takich jak: owczareczek, swing w uliczce, belgijka. Dziewczęta opanowały również taniec integracyjny do piosenki „Swing Alleluja”. Na koniec wszyscy otrzymali piękne pamiątkowe fotoramki oraz Panoramę Żółkiewską, w której zamieszczony jest artykuł ze spotkania integracyjnego w naszej szkole.

Rodzice klasy VI "a" z Żółkiewki przygotowali wspaniały poczęstunek. Wszyscy delektowali się smacznymi ciastami oraz niezliczoną stertą kanapek. Były też soki, napoje, kompot i herbata. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Dorota Podgórska-Drozd, p. Urszula Kamieniecka, p. Wojciech Bolesta oraz kilkoro rodziców. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Humor dopisywał zgromadzonym od samego początku do końca spotkania.

Autor: Urszula Kamieniecka