Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Ogólnopolska akcja "Góra Grosza"

Na przełomie listopada i grudnia nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowujących się poza swoimi rodzinami, w tym, na tworzenie i dofinansowanie domów dziecka. Akcja polegała na zbieraniu monet od 1 gr do 5 zł przez uczniów poszczególnych klas, a następnie zliczenie tych monet osobno, dla każdej klasy i całościowo dla całej szkoły. Dodatkowo akcja ta miała w naszej szkole charakter konkursu, a mianowicie klasa, która na jednego ucznia zebrała najwięcej pieniędzy wygrywała „dzień bez pytania”, zaś każda dostała pamiątkowe dyplomy. Całość akcji została podsumowana na apelu 30.01.2015.

Wyniki poszczególnych klas:

I miejsce klasa II – 7,31 zł/ osobę

II miejsce klasa III – 6,33 zł/ osobę

III miejsce klasa V – 6,26 zł/ osobę

Nagroda za udział dla klasy IV – 4,53 zł/osobę i klasy VI – 3,02 zł/ osobę.

Podsumowując SP w Płonce zebrała łącznie 407,14 zł.

Dowodzi to, że jeden grosz to niewiele, ale góra grosza to bardzo dużo.

Wszystkim uczniom dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom. Opiekunem akcji był Adam Kot.

Autor: Adam Kot