Próbna ewakuacja

W ubiegłym tygodniu, 26 listopada odbyła się coroczna próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Brały w niej udział wszystkie dzieci i obecni w szkole pracownicy.

Profilaktyka przeciwpożarowa i szkolenia związane z zachowaniem sie podczas niebezpieczeństwa są jednym z warunków właściwego przygotowania się do sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Od szybkiego i uporządkowanego opuszczenia zagrożonego budynku zależy właściwy przebieg akcji ratowniczej, stąd konieczność okresowych ćwiczeń praktycznych, w których zarówno dzieci, jak i nauczyciele uczą się właściwego zachowania podczas zagrożenia. Tak jak zawsze, ćwiczenia praktyczne poprzedziło szkolenie teoretyczne dla całej społeczności szkolnej, któro odbyło się 25 listopada.

Dzień później uczniowie usłuszeli sygnał próbnego alarmu, który rozpoczął próbną ewakuację. Ćwiczenia trwały kilkanaście minut, po czym wszyscy powrócili do codziennych zajęć.