Szkolny apel propagujący SKO

20 października odbył się szkolny apel przygotowany przez członków SKO mający propagować wśród uczniów ideę oszczędzania.

Aby zachęcić naszych uczniów do systematycznego korzystania z SKO dzieci z klasy II pod opieką pani Iwony Jabłońskiej przedstawiły inscenizację o oszczędzaniu nie tylko pieniedzy, ale również gazu, wody i prądu pt. "Szkolna Kasa Oszczędności uczy nas gospodarności, solidarności, zaradności i wytrwałosci..."

Inscenizację rozpoczynała piosenka o "Złotówkolandii" (na melodię "W murowanej piwnicy"), w której trakcie dzieci śpiewały piosenki o jesieni. W ten sposób członkowie SKO udowodnili, że oszczędności i gospodarność są w życiu bardzo potrzebne. Po zakończonym przedstawieniu Szkolna Kasa Oszzędnosci przyjęła nowych członków - uczniów z klasy pierwszej. Pierwszaki otrzymały książeczki SKO i od tej pory mogą, tak jak starsi koledzy, zbierać swoje oszczędnosci na książeczkach, by potem spełnić swoje marzenia...

Autor: Iwona Jabłońska