Dni otwarte w Publicznym Gimnazjum w Rudniku

W piątek 13-tego ! ;-) czerwca, uczniowie klasy szóstej skorzystali z zaproszenia do odwiedzin Publicznego Gimnazjum w Rudniku w ramach tzw. dni otwartych.

Co roku przed wakacjami organizowane są dni otwarte w najbliższej szkole gimnazjalnej w okolicy: Publicznym Gimnazjum w Rudniku. Jest to okazja do odwiedzenia placówki, która dla większości absolwentów naszej szkoły będzie kolejnym przystankiem na drodze ich edukacji. W tym roku dla gości przygotowano szereg atrakcji, które miały zachęcić szóstoklasistów do wybrania właśnie tego gimnazjum po ukończeniu klasy szóstej. I tak na samym początku wizyty mogliśmy uczestniczyć w uroczystym apelu, na którym m. in. wręczono nagrody za wybitne osiągnięcia dla starszych kolegów. Zdobyte przez nich tablety i inne cenne nagrody zrobiły na wszystkich spore wrażenie.

Po apelu udaliśmy się do sali lekcyjnej, gdzie mieliśmy przyjemność obejrzeć dwie prezentacje, łączące w sobie elementy audiowizualne z występami "na żywo" starszych kolegów. Pierwsza poruszała temat życia i działalności Marii Curie-Skłodowskiej i jej męża Piotra Curie oraz zalet i niebezpieczeństw wykorzystywania promieniotwórczości we współczesnej gospodarce. Druga prezentacja była próbą zapoznania się w nietypowy sposób z kanoniczną lekturą: "Zemstą" Aleksandra Fredry.

Po obejrzeniu projektów tematycznych uczniowie zostali zaproszeni na posiłek, a wkrótce po nim na kolejną część programu: gry i konkursy sportowe na otwartym powietrzu. We wszystkich konkurencjach mogli się zmierzyć ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami. Był m.in. zręcznościowy tor przeszkód, rzut piłką lekarską, bieg średniodystansowy, konkurs żonglowania futbolówką i wiele innych gier i zabaw.

Wizyta dzieci ze szkół podstawowych gminy zbiegła się z obchodami Dnia Dziecka w gimnazjum, co sprawiło, że wizyta w przyszłej szkole była tym bardziej atrakcyjna. Dziękujemy i do zobaczenia po wakacjach!