Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny dla klasy V pt. "Świat starożytnej Grecji"

6 czerwca w Szkole Podstawowej w Chłaniowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs o tematyce mitologicznej. Konkurs przeznaczony był przede wszystkim dla uczniów klas V.

Wymagania konkursowe to znajomość mitologii greckiej według Jana Parandowskiego oraz związków frazeologicznych, zwrotów, pojęć związanych z mitologią, a także wizerunków bogów greckich.

Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, wzięli w nim udział uczniowie ze Szkół Postawowych w Chłaniowie, Żółkiewce i Płonce. Olimpijskie zmagania polegały na rozwiązaniu testu wiedzy.

Należy podkreślić, iż poziom przygotowania uczestników był niezwykle wysoki, zaś rywalizacja o czołowe miejsce naprawdę emocjonująca. Różnica między miejscami I, II i III wynosiła po 1 punkcie, a mimo to jury wyłoniło jedno pierwsze i drugie miejsce i aż trzy rónorzędne trzecie miejsca.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Chłaniowie.

Uczniowie naszej szkoły zajęli - 1 miejsce uczeń klasy VI Kamil Mazurek, 3 miejsce - uczennica klasy V Klaudia Ciupak.

Gratulujemy!

Autor: Barbara Ochniowska-Łyś