Próbna ewakuacja

Ćwiczenia przeciwpożarowe, poprzedzone szkoleniem uczniów, odbyły się 30 listopada.

W ćwiczeniach brała udział cała szkoła. Polegały one na opuszczeniu budynku przez wszystkich znajdujących się w niej uczniów, nauczycieli i pracowników. W próbnej ewakuacji chodziło o przećwiczenie zorganizowanego, spokojnego opuszczenia budynku tak, aby nie dopuscić do paniki i niebezoiecznych sytuacji. Po ewakuacji wszyscy spotkali się przed budynkiem szkoły. Nastąpiła kontrola stanu osobowego przez wychowawców i samego obiektu, przez koordynujących akcję panów: Adama Kota i Tomasza Wypycha. Następnie uczestnicy ćwiczeń powrócili do klas kontynuować zajęcia.

Ewakuację poprzedziło spotkanie szkoleniowe na sali gimnastycznej, na którym omówiono zasady ćwiczeń i porządek w jakim poszczególne klasy miały opuścić szkołę. Sama ewakuacja trwała kilkanaście minut i skończyła się pełnym sukcesem. Miejmy nadzieję, że nigdy nie zajdzie potrzeba, aby odbyć ją w sytauacji prawdziwego zagrożenia.