Ogień Niepodległości

W środę, 7 listopada o godzinie 11:00, zebraliśmy się pod szkołą, aby pojechać po Ogień Niepodległości do pobliskiego Gorzkowa.

Spod szkoły zabrał nas bus i zawiózł do Rudnika, gdzie dołaczyły do nas dzieci z tamtejszej podstawówki razem z naszą opiekunką, panią Magdaleną Jarmuł. Po przyjeździe na miejsce zrobiliśmy próbę odebrania Ognia a potem cierpliwie czekalismy na przyjazd sztafety rowerowej z Wołynia. Gdy harcerze przyjechali, odpaliliśmy znicz a nastepnie zostaliśmy zaproszeni na obiad do Centrum Społeczno-Kulturalnego w Gorzkowie. Po zjedzeniu smacznego posiłku udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.

"Ogień Niepodległości" przybył do nas aż z Wołynia. Wieziony przez sztafetę rowerową harcerzy jest przekazywany kolejnym szkołom. Potem dalej wędruje aż do naszej stolicy - Warszawy. Jest symbolem odrodzenia Polski i łączy wszystkich Polaków, również tych, mieszkających za granicami naszego kraju, na ziemiach niegdyś leżących w jego granicach.

Autor: Martyna Kalita