Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się 22 czerwca. Jak łatwo zauważyć, dzięki temu wakacje bedą trwały grubo ponad dwa miesiące! Prezentujemy krótką relację z tego dnia.

Pierwszym punktem uroczystości zakończenia roku szkolnego była Msza św. w naszym kościele. Rozpoczęła się o godzinie 8:30. Chętni uczniowie wraz z rodzicami, mogli w skupieniu pomodlić się w intencji bezpiecznie spędzonych wakacji i podziękować wspólnie za miniony rok szkolny.

Zaraz po uroczystości kościelnej dzieci, nauczyciele i rodzice zgromadzili się w szkolnej sali gimnastycznej aby o 9:30 oficjalnie zakończyć rok szkolny 2017/2018.

Tak jak zwykle, uroczystość składała się z krótkiego przemówienia Pani Dyrektor, która podsumowała pracę szkoły, odczytała listy otwarte władz samorządowych i państwowych a następnie wręczyła wyróżnienia, nagrody i stypendia wszystkim tym uczniom, którzy wytężoną pracą zasłużyli na nie w trakcie minionych dziesięciu miesięcy. Ta część uroczystości obejmowała również wręczenie nagród przez innych nauczycieli, odpowiedziałnych za konkursy prewencyjne lub oszczędzanie w SKO.

Wobec bardzo trudnych warunków panujacych w pomieszczeniu, nikt nie przedłużał naszego spotkania. Było bardzo gorąco i duszno, dlatego wszystkie  świadectwa zostały rozdane przez wychowawców w klasach.

W ten sposób wybrzmiał ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Nastepne artykuły na naszej stronie już w wakacje. Zapraszamy!