Rajd rowerowy - klasa VI

19 czerwca, klasa VI wraz z wychowawcą, panem Adamem Kotem, udała się na rajd rowerowy na trasie Płonka - Nielisz.

Rajd rozpoczął się o godzinie 8:45. Wtedy wyruszylismy spod szkoły w kierunku naszej pierwszej atrakcji, czyli Źródełka św. Jana, nad którego krynicą wysłuchalismy historię o leczniczym działaniu jego wód. Następnie, po kilku kilometrach malowniczej trasy rowerowej, dotarliśmy do "Moczydła", czyli kąpieliska leżącego nad zalewem w Nieliszu. Spędziliśmy tam kilkadziesiąt minut odpoczywając i ciesząc się dobrą pogodą.

Na dłuższy odpoczynek wybraliśmy restaurację "Marina". Zjedliśmy tam pyszną pizzę a potem, w drodze powrotnej, wyborne lody włoskie.

Po deserze udaliśmy się w drogę powrotną, do szkoły, skąd wszyscy bezpiecznie rozjechali się do domów.

Autor: Aleksandra Telejko