Turniej piłki nożnej SZS w Krasnymstawie

Dnia 9 i 10 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w turnieju piłki nożnej Szkolnego Związku Sportowego Powiatu Krasnostawskiego  w ramach Igrzysk młodzieży szkolnej. Zawody odbyły się na "Orliku" w Szkole Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie.

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły drużyny chłopców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Adrian Korzec, Jakub Ładosz, Sebastian Oseła, Sebastian Marcyniuk, Piotr Szewczyk, Mikołaj Cichosz, Kacper Knap, Adrian Król, Jakub Kapłon i Karol Dziurka. W zawodach wzięło udział 13 drużyn, podzielonych na 4 grupy. Nasza męska reprezentacja niestety przegrała obydwa mecze w swojej grupie: 0-5 z Łopiennikiem i 0-3 z Fajsławicami. Tym samym zajęli ostatnie miejsce w grupie.

Następny dzień to rozgrywki dziewcząt, w których wzięło udział 11 drużyn. Nasze dziewczęta wystąpiły w składzie: Malwina Chwil, Dominika Dziurka, Magdalena Podgórska, Patrycja Stecko, Aleksandra Mazurek, Diana Kalita, Kamila Pawelczyk, Aleksandra Telejko, Konstancja Oseła i jako golkiperka: Emilia Stecko.

Nasze zawodniczki w rundzie grupowej wygrały 2-0 ze SP nr 1 w Krasnymstawie i 1-0 z reprezentacją Izbicy. Niestey przegrały też jeden mecz ze SP nr 4 w Krasnymstawie 1-3. Takie wyniki pozwoliły na wyjście naszej drużyny z grupy. Ostatecznie uplasowaliśmy się na IV miejscu w turnieju.

Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom gratulujemy ambicji i woli walki!

Autor: Marzena Mazurek