Światowy Dzień Pluszowego Misia

Na dzień 25 listopada przypada święto, które w wielu przedszkolach i szkołach z radością obchodzone jest rok rocznie. To Światowy Dzień Misia. Także w naszej szkole w tym roku ten dzień miał szczególny charakter. Wszystkie dzieci, od przedszkola do klasy III przyniosły swoje ulubione misie, aby móc się nimi pochwalić przed swoimi rówieśnikami.

Głównym celem popularyzacji tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: szczęśliwe dzieciństwo, przyjaźń, miłość... Z tymi pojęciami kojarzy nam się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. Wszystkie dzieci były mile zaskoczone. Maskotek było bardzo dużo: od bardzo małych do bardzo, bardzo dużych.

Dzień w klasach 0-III rozpoczęliśmy od opowiedzenia historii otrzymania zabawki, następnie każde dziecko przedstawiło i opisało swojego misia. Potem przyszedł czas na konkursy i zabawy plastyczne.

Szczególnie dużą popularnością cieszył się konkurs plastyczny pt. "Mój przyjaciel Miś". Prace dziecięce zostały wykonane na wysokim poziomie, różnymi technikami. Jury długo obradowało, aby wyłonić zwycięzców. Okazały się nimi prace następujących uczniów:

- w oddziale przedszkolnym - Zofia Mydlak

- w klasie I - Jakub Domański

- w klasie II - Szymon Kozina

- w klasie III - Sebastian Radecki

Przedstawione poniżej zdjęcia upamiętniają wydarzenia, do których z sentymentem bedziemy wszyscy wracali. To był wspaniały dzień, pełen pozytywnych wrażen i emocji.

Autor: Iwona Jabłońska