XI edycja międzyszkolnego konkursu recytatorskiego pod patronatem Wójta Gminy Rudnik

10 maja po raz kolejny gościliśmy uczestników międzyszkolnego konkursu recytatorskiego pod patronatem Wójta Gminy Rudnik. Jego jedenasta edycja odbyła się pod hasłem "Woda w różnych postaciach".

W konkursie uczestniczyło osiemnaścioro uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z Chłaniowa, Płonki i Rudnika. Byli oni, jak co roku, podzieleni na dwie grupy wiekowe: dzieci młodsze z klas I-III i starsze z klas IV-VI. Każdy z uczestników recytował jeden wiersz obowiązkowy i jeden dowolny. W tej edycji wierszami obowiązkowymi były: "Chmurka" Marka Dąbrowskiego i "Deszcz" Jolanty Herman.

Po wysłuchaniu wszystkich biorących udział w konkursie dzieci, jury w składzie: Danuta Gontarz, Dorota Kiełbasa i Teresa Świst, wyłoniło zwycięzców.

Laureatami XI konkursu recytatorskiego pod patronatem Wójta Gminy Rudnik "Woda w różnych postaciach" zostali:

I grupa - uczniowie klas I-III:

Miejsce 1. Marek Grzegorz (SP w Rudniku)

Miejsce 2. Wasilewska Zuzanna (SP w Płonce)

Miejsce 3. Pakuła Amelia (SP w Chłaniowie)

II grupa - uczniowe klas IV-VI:

Miejsce 1. Chwałek Małgorzata  (SP w Chłaniowie)

Miejsce 2. Petla Sylwester (SP w Rudniku)

Miejsce 3. Komisarska Kinga (SP w Płonce)

Tegoroczny konkurs wpisywał się w projekt ekologiczny współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, oddział w Chełmie.

Za organizację konkursu były odpowiedzialne panie: Iwona Jabłońska, Urszula Kamieniecka i Elżbieta Matysiak.