Sprawdzian szóstoklasisty 2016

Ostatni, według zapowiedzi ministerstwa, sprawdzian szóstoklasisty odbył się w tym roku dnia 05 kwietnia. Przystąpili do niego wszyscy uczniowie klasy szóstej.

Podobnie jak w zeszłym roku, sprawdzian składał się z dwóch części: matematyki i języka polskiego oraz języka angielskiego. Uczniowie przustąpili do egzaminu w komplecie. Pomiędzy jedną częścią egzaminu a drugą mogli zjeść posiłek regenerujący.

Sprawdzian odbywał się w dwóch grupach, tak aby każdemu uczniowi zapewnić odpowiednie warunki. Nie dało się nie zauważyć lekkiego podenerwowania w szeregach zdających. Nie można się temu dziwić. jest to pierwszy istotny egzamin jaki przechodzą w trakcie swojej nauki.

Wyniki egzaminu dopiero pod koniec maja. Wypada zatem nie puszczać jeszcze kciuków i cierpliwie czekać, mając nadzieję na dobry wynik końcowy obu częsci egzaminu.