Międzyszkolne zajęcia "Z frazeologią za pan brat"

Jednym z najważniejszych zadań szkoły podstawowej jest kształcenie umiejętności posługiwania się językiem polskim, w tym dbałości o wzbogacanie zasobu słownictwa uczniów. Cele kształcenia i wychowania zawarte w podstawie programowej są tożsame ze standardami wymagań i stanowią podstawę sprawdzenia kompetencji uczniów  kończących drugi etap kształcenia.

Realizująć treści podstawy programowej zostały zorganizowane międzyszkolne zajęcia pod nazwą „Z frazeologią za pan brat”, które odbyły się w naszej szkole 27 listopada 2015r. Udział w nich wzięli uczniowie klasy VI z Płonki i z Żółkiewki. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy: p. Dorota Podgórska-Drozd i p. Urszula Kamieniecka oraz p. Wojciech Bolesta, który robił zdjęcia podczas spotkania.

Celem zajęć było powtórzenie i utrwalenie poznanych już związków frazeologicznych i integracja grupy. Dobór ćwiczeń miał znaczący wpływ na aktywny udział uczestników w zajęciach.

Uczniowie chętnie włączali się w wykonywanie zadań rozwijając swoje kreatywne myślenie. Wykazywali się dużą pomysłowością i oryginalnością w poszukiwaniu nowych rozwiązań. W trakcie zajęć uczniowie skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez rodziców uczniów klasy VI naszej szkoły.

Na koniec zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i balony, które okazały się miłym akcentem. W bardzo życzliwej atmosferze; zadowoleni i rozbawieni uczestnicy rozstali się wracając do swoich obowiązków.

Autor: Urszula Kamieniecka