Dzień Edukacji Narodowej, Ślubowanie Klasy I - cz.2.

Jedną z najważniejszych uroczystości figurujących w kalendarzu imprez szkolnych jest ślubowanie uczniów z klas pierwszych. Ceremonia ta składa się z kilku części i gromadzi całą społeczność uczniowską wraz z nauczycielami i rodzicami dzieci. Ceremonię prowadzą zwykle uczniowie z klas starszych, którzy organizują dzieciom również tzw. otrzęsiny.

Początek uroczystości to przywitanie zgromadzonych gości przez wychowawczynię Klasy I, panią Elżbietę Grabek. Zaraz potem nastapiła część artystyczna, w trakcie której dzieci zaprezentowały swoje talenty muzyczne i recytatorskie.

Po występach, nastapił nastąpił moment, na który czekali wszyscy. Na salę został wprowadzony poczet sztandarowy i pierwszoklasiści na ręce pani dyrektor złożyli ślubowanie uczniowskie, a następnie zostali pasowani na uczniów i otrzymali legitymacje szkolne. Po ceremonii, kiedy emocje już opadły, dzieci zostały obdarowane przez rodziców i starszych kolegów słodkimi upominkami i dyplomami okolicznościowymi.

Najbardziej oczekiwana część uroczystości to oczywiście otrzęsiny w trakcie których pierwszoklasiści muszą sprostać przygotowanym przez Samorząd Uczniowski próbom. Było więc "maglowanie", malowanie śmiesznych makijaży, noszenie jajka, picie kwasku cytrynowego oraz próbowanie przypraw. Wszyscy uczniowie sprostali wyzwaniom i tym samym stali się pełnoprawnymi członkami braci uczniowskiej, jeszcze tylko na samym końcu okolicznościowe zdjęcia i uroczystość dobiegła końca.

My ze swojej strony życzymy wszstkim uczniom Klasy I wielu sukcesów, połamania długopisów i uśmiechu na całą karierę uczniowską!