Dzień Edukacji Narodowej, Ślubowanie Klasy I - cz.1.

W tym roku szkolnym uroczystości ślubowania Klasy I i obchodów Dnia Edukacji Narodowej zostały połączone. 15 października wszyscy uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej aby, z jednej strony złożyć życzenia swoim nauczycielom, a z drugiej oficjalnie powitać swoich najmłodszych kolegów w gronie uczniów Szkoły Podstawowej w Płonce.

"Dzień Nauczyciela" to święto, którego korzenie dla wielu sięgają jeszcze poprzedniej epoki. Jako jedno z nielicznych, obchodzone jest do dnia dzisiejszego, jako Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy, że dotyczy ono wszystkich pracowników oświaty. Również tych, którzy nie związani są bezpośrednio z nauczaniem "przy tablicy". Uczniowie naszej szkoły rozpoczeli uroczyste ślubowanie Klasy I właśnie od złożenia życzeń pracownikom szkoły. Każdy nauczyciel otrzymał od Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców kwiaty i skromny słodki poczęstunek. Był to bardzo sympatyczny wstęp do tego, co miało nastapić już za chwilę, mianowicie do ślubowania najmłodszych kolegów i koleżanek, którzy mieli zostać pasowani na uczniów naszej szkoły. Na sprawozdanie ze ślubowania zapraszamy do 2 części relacji.