Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Wakacje dobiegły końca, czas do szkoły... 1 września, tak jak co roku, miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.

Program dnia 1 września obejmował: uroczystą mszę w kościele parafialnym w Płonce, akademię inaugurującą nowy rok szkolny w sali gimnastycznej naszej szkoły oraz indywidualne spotkania z wychowawcami w klasach.

W trakcie uroczystości szkolnych Pani Dyrektor Barbara Ochniowska-Łyś odczytała list Ministra Edukacji Narodowej skierowany do uczniów i nauczycieli, przywitała licznie zgromadzone dzieci i rodziców, zaprezentowała skład osobowy kadry nauczycielskiej wraz z przydziałem czynności zawodowych. Osobnym, krótkim wystapieniem, powitał zgromadzonych nasz gość, przedstawiciel władz lokalnych Pan Stanisław Repeć, Sekretarz Gminy Rudnik.

Uroczystość nie mogła trwać zbyt długo, warunki panujące w pomieszczeniu dawały się wszystkim we znaki i zaraz po przywitaniu rozeszliśmy się do sal lekcyjnych na przywitanie z wychowawcami. Tym samym rok szkolny 2015/2016 możemy uznać za rozpoczęty...