Końcoworoczne rajdy rowerowe klas IV i VI do Radecznicy

Koniec roku szkolnego to okres wycieczek i integracyjnych rajdów rowerowych. W tym roku odbyły się dwie wycieczki rowerowe. W piątek, 19 czerwca odbył się rajd dzieci z klasy VI a dwa dni później, 22 czerwca, w tę samą trasę wybrali się uczniowie klasy IV. W obu przypadkach celem wycieczek była pobliska Radecznica.

19 czerwca w  ramach pożegnania uczniowie najstarszej klasy w szkole udali się na kolejny, po październikowym wyjeździe do Nielisza, rajd rowerowy. Tym razem wybraliśmy się do Radecznicy. Trasa zważywszy na odległość (20 km w jedną stronę) była nieco bardziej wymagająca. Wyjechaliśmy rano w dobrych humorach i z dobrą pogodą. Pomimo obaw udało nam się pokonać odległość do sanktuarium w niecałe dwie godziny. Na miejscu odpoczęliśmy nieco i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Humory ciągle dopisywały, gorzej było z aurą – zaczęło padać i nic nie zapowiadało poprawy. Wracaliśmy w deszczu. Nie zepsuło nam to jednak dobrej zabawy i na zakończenie dnia dzięki uprzejmości Rodziców ogrzaliśmy się przy wspólnym ognisku. Wyjazd był bardzo udany, szkoda tylko, że nie uda się go już powtórzyć w takim gronie…

Podobny scenariusz miał miejsce dwa dni później, jednak tym razem uczestnikami były dzieci z klasy IV. Czwartoklasiści również dojechali bez poważniejszych problemów do celu wycieczki, jednak w poniedziałek na pogodę nie można było narzekać w żadnym wypadku. Przez cały dzień świeciło słońce a temperatura oscylowała wokół 20 stopni Celsjusza. Sprawiło to, że rajd i ognisko, które po nim nastąpiło, było wyjątkowo udane.

Oba rajdy rowerowe udało się zorganizować przy aktywnym udziale rodziców, których część również w nich uczestniczyła. Serdecznie im dziękujęmy!

Autor: Małgorzata Kot i Tomasz Wypych