Niecodzienni goście...

5 maja mieliśmy przyjemność gościć panią Annę Jawor oraz pana Władysława Wojtyłę. Oboje są przyjaciółmi społeczności gminnej i lokalnego środowiska, a od tego dnia nie będą już anonimowi również dla uczniów naszej szkoły.

Najważniejszym gościem na spotkaniu był człowiek, który wielokrotnie dał się poznać jako osoba blisko związana z okolicą i mimo emigracji (na stałe mieszka w Szwecji) bardzo ciepło ją wspominający - pan Władysław Wojtyła (zbieżność nazwisk z Karolem Wojtyłą nieprzypadkowa). Na spotkanie z naszymi uczniami przybył ubrany w mundur legionowy (jest też Kawalerem Zakonu Maltańskiego), w pełnym rynsztunku. Przez dłuższy czas opowiadał nam o swoich zajęciach, o wspomnieniach związanych ze swoją Małą Ojczyzną (Pan Władysław urodził się w Bzowcu), o życiowych zawieruchach, które rzuciły go daleko, na obczyznę, a także o swoich pasjach i postaciach jakie dane mu było poznać na swojej drodze. Dzieci, które uczestniczyły w spotkaniu miały okazję zadać mu szereg pytań, dotknąć prawdziwej szabli, obejrzeć pamiątkowe medale i wydawnictwa jakie ze sobą przyniósł nasz gość. Warto zaznaczyć, żę oficjalne spotkanie, które zakończyło się po godzinie, miało swoją kontynuację jeszcze potem, gdyż uczniowie jeszcze dłuższy czas oblegali gościa zadając mu pytania, oglądając przyniesione przez niego pamiątki i pozując do zdjęć grupowych.

Na spotkaniu byli obecni nauczyciele naszej szkoły, ale przede wszystkim jeszcze jeden, bardzo sympatyczny gość - pani Anna Jawor, która jest reprezentantem firmy IBM i przyjechała do nas z Warszawy chcąc wraz ze szkołą podjąć działania propagujące naukę języków obcych.

Dziękujemy naszym gościom za spotkanie i zapraszamy jak najszybciej ponownie!