Sprawdzian po klasie szóstej

1 kwietnia uczniowie klas szóstych przystąpili do Ogólnopolski Sprawdzianu po klasie szóstej.

Długo i nerwowo oczekiwany sprawdzian podsumowuje pracę uczniów w szkole podstawowej.

W tym roku uczniowie klasy szóstej pisali sprawdzian w dwóch salach, gdzie pod okiem komisji rozwiązywali najpierw test matematyczno-polonistyczny a potem, po raz pierwszy w historii sprawdzianu, test z języka angielskiego. Nikt nie ukrywał zdenerwowania, ale trema raczej nie mogła przeszkodzić w rozwiązywaniu zadań testowych. Nie był to pierwszy sprawdzian uczniów, gdyż w trakcie roku szkolnego mieli oni możliwość wypróbować swoje siły w kilku sprawdzianach próbnych.

Cóż, nie pozostaje teraz nic innego jak czekać na wyniki i trzymać kciuki za wysoką punktację.